مینی وجی مرغ برگر !!!!!

گاهی اوقات آنقدر در جریان زندگی غرق می شویم که اصلا متوجه نمی شویم کی و چگونه مواد غذایی که خریده ایم تمام شده است!  وارد آشپزخانه می شویم تا ناهار یا شام آماده کنیم، از همه جا بی خبر در یخچال و فریزر را باز می کنیم ، ای دل غافل  پس این چیز میزهایی که خریده بودیم کجاست ؟ یعنی به همین زودی تمام شد؟ کی تمام شد؟ اما در همین وقت هاست که مغز خانمهای خلاق شروع به سوزاندن سلولهای خاکستری می کند تا هر چه سریعتر معمای ” چی بپزم” حل شود . تازه اینجاست که می فهمیم یخچال و فریزر خالی نیست بلکه جمع پستو و یخچال فریزر مان بسان کمد آقای ووپی می باشد، آنجا می توان همه چیز به درد بخوری یافت و یک غذای خوب و آبرومندانه درست کرد.  از این دست اتفاقات برای خودم چندین بار رخ داده است همین چند وقت پیش تر ها  مهمان هم داشتیم  وقتی سر یخچال فریزر رفتم  تنها چیز هایی که یافتم فقط سه عدد فیله مرغ  یک بسته کوچک نخود فرنگی  دو سه عدد هویج و کمی هم سیب زمینی داشتم برای همین تنها چیزی که به فکرم رسید قاطی پاطی کردن نخود و هویج و مرغ به شکل آبرومندانه بود،  خدا را شکر  نتیجه خوب بود .  هنگامی که غذا را سرو می کردم  از من خواستند دستور این وجی برگر را برایشان بنویسم  وقتی شروع به دادن دستور غذا کردم گفتم همممم خوب اسم این غدا را  مینی وجی مرغ برگر  می گذارم. وجی همان وجتبل یا سبزیجات است .  عجب خلاق تشریف دارم !!!!!!!!!!

مواد لازم:

فیله مرغ   ۳ عدد

نخود فرنگی  یک پیمانه

هویج  ۳ عدد

آرد سوخاری سه ق غ

سیب زمینی ۳ عدد بزرگ

نمک و فلفل سیاه و قرمز به میزان دلخواه

 

 روش تهیه:

فیله های مرغ را بپزید و بعد از پختن ریش ریش کنید

سیب زمینی  نخود فرنگی و هویج را بخار پز کنید  ( من همه را جداگانه در بخارپز پختم)

بعد از پختن تمامی مواد  سیب زمینی رنده شده ، هویج نگینی خرد شده یا رنده شده  نخودفرنگی و مرغ ریش ریش شده را با هم ورز می دهیم تا خوب مخلوط شوند. سپس نمک  و فلفل را اضافه کرده و دوباره خوب مخلوط می کنیم. من اصلا تخم مرغ اضافه نکردم زیرا مایه برگر کاملا چسبندگی خوبی داشت . بعد از ورز دادن، توپهای نه بزرگ نه کوچکی از مایه را براشته و با کف دست انها را پهن می کنیم و در آرد سوخاری می خوابانیم و سپس   برگر ها را  در ماهیتابه سرخ می کنیم .

 

اگر با همگن کردن و چسبندگی مایه ی برگر مشکل داشتید می توانید کمی آرد به مایه اضافه کنید و یا اینکه یک عدد تخم مرغ اضافه کنید من هیچکدام را اضافه نکردم زیرا تخم مرغ هم نداشتم ولی مشکلی هم با مایه برگر نداشتم و نتیجه خیلی خوب بود. البته در هنگام ورز دادن مثل مایه ی فلافل که بدون تخم مرغ است یک قاشق آب اضافه کردم و سپس موقع سرخ کردن اول یک طرف برگر ها را کاملا سرخ کردم بدون اینکه با قاشق آنها را تکان دهم  بعد از اینکه برگرها خوب خود را گرفتند و یک طرف آنها طلایی رنگ شد به آرامی آنها را برگرداندم تا طرف دیگر شان هم طلایی شود.

نوش جان و ایام به کام!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

11 Replies to “مینی وجی مرغ برگر !!!!!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*