شکرستان ۱

shekarestan2دوستان عزیز یک سلام شکرستانی به شما  آیا با داستان های شکرستان آشنایی دارید؟ آیا اسکندر آن بچه قنداقی داستان های شکرستان را می شناسید؟ یا پهلوان فرصت و نوچه هایش را؟ با داستانهای بهادر چه؟ من که ننه قمر را دوست دارم شما را نمیدانم! شما چطور ؟ اصلا میدانید ننه قمر کیست؟

bahadorمن از ضرب المثل ها و داستان های مثل آباد خوشم می آید . متاسفانه ضرب المثل ها در میان جوانان ما به فراموشی سپرده شده و کودکان ما بیشتر از یکی  دو ضرب المثل نمی دانند . البته از وقتی که شکرستان پخش شده است و بعضا می بینم که برخی از کودکان و حتی بزرگان از این مجموعه داستان ها خوششان می آید  من هم تصمیم گرفتم کوکی شخصیت های شکرستانی درست کنم البته بیشتر به منظور هدیه دادن بود تا به نمایش گذاشتن اما دیدم خالی از لطف نیست تجربه شکرستانی ام را با شما عزیزان قسمت کنم. تعداد شخصیت های شکرستانی زیاد بود بنابراین ابتدا سه چهار شخصیت را در این پست معرفی می کنم  شخصیت مورد علاقه من ننه قمر است پیرزن با نمکی که شما در عکس های بالا می بینید. شخصیت دیگر این قسمت از کوکی ها  پهلوون فرصت است با آن فیگور داش مشدی اش که کتش را بر دوش انداخته و سبیلش را چاق می کند. پیراهن سفید با گلهای صورتی یا قزمزش  برایم جالب است. عجیب است که این لوتی ها همیشه به این پیراهن های گل من گلی علاقه خاصی دارند.  از دیگر شخصیت های بسیار معروف و محبوب شکرستانی بچه قنداقی شکرستان به نام اسکندر است.

شخصیت های دیگر را در پست بعدی خواهید دید.

برای درست کردن این شخصیت ها ابتدا شکل آنها را نقاشی کرده و آنها را بریده و به صورت الگو روی خمیر  کوکی شکری وانیلی گذاشتم.

shekarestan1کوکی ها را طبق الگوی گذاشته شده روی خمیر با چاقو بریده و روی کاغذ مومی  روی سینی فر گذاشتم. کوکی ها باید با فاصله مناسب روی سینی فر گذاشته شوند. بعد سینی فر را برای مدتی در یخچال قرار دادم تا خمیر سفت تر شد .سپس در حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد به مدت ده تا ۱۵ دقیقه درطبقه وسط فر قرار دادم.

IMG_20140502_141607در قسمت بعدی طریقه تزئین کوکی ها را با رویال آیسینگ آموزش خواهم داد و شما را با شخصیت های جدید شکرستان شما را آشنا خواهم کرد.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

6 Replies to “شکرستان ۱”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*