دُشَمَلی پلو یا آجیل پلو

بالاخره بعد از مدتها به آشپزخانه ی مجازی برگشتم چند وقتی بود اصلا فرصت گذاشتن پست جدید را نداشتم اما بالاخره طلسم شکست و توانستم دوباره به حضور شما خوانندگان محترم برسم و تحفه ناچیزی از کوله بار اندوخته هایم بیرون آورده و با شما قسمت کنم که از این بابت خوشحالم .حالا که بعد از مدتی وقفه به سراغ آشپزخانه می آیم تصمیم گرفتم یک پلوی مجلسی بی نظیر به شما هدیه کنم  یکی از غذاهای معروف آذربایجان پلوی مجلسی ای می باشد که به دشملی پیلو (doshamali pilaf)  شهرت دارد البته من اسم این پلو را نمی دانستم تا اینکه دو سال پیش در هنگام جست و جوی اینترنتی ام دریک سایت آذربایجانی به پلویی برخوردم که سالها آنرا به نام آجیل پلو می شناختم و همانجا بود که من نیز فریاد یافتم یافتم  را سر دادم و به همگان اعلام کردم که این پلو به اسم دشملی مشهور است و این همه سال ما نمی دانستیم عجب آذریهایی!! تنها فرقی که بین پلوی ما و پلوی آن ور آب وجود دارد اضافه کردن زرشک به جای آلوی جنگلی خشک است .. حال ببینیم این پلو چطور پخته می شود:

مواد لازم برای ۴ نفر:

برنج ۳ پیمانه پلوپز

۱/۲ پیمانه برگه زرد آلو خرد شده به صورت مستطیل یا مربع های کوچک

۱/۳ پیمانه بادام هندی  ۱/۳ پیمانه خلال پسته و فندق و بادام  ۱/۴ پیمانه زرشک

۴۰۰ گرم فیله سینه مرغ و ۳ عدد پیاز متوسط

زعفران دم کرده

ابتدا فیله های مرغ  را با پیاز و زعفران می پزیم من به شخصه  در ابتدا کمی مرغها را سرخ می کنم تا بوی ضخم مرغ از بین برود. برگه های زرد آلو را خرد می کنیم و همرا ه با آجیل با مقدار بسیار کمی کره یا روغن تفت می دهیم.

بعد از پختن مرغها ، مرغها را نیز با آجیل تفت می دهیم و زرشک را به موادمان اضافه می کنیم.

سپس مواد را  لای به لای برنج آبکش شده می ریزیم و می گذاریم تا برنج دم بکشد. بعد از دم کشیدن زعفران دمکشیده و روغن داغ را روی برنج می دهیم و حالا پلوی ما آماده ی سرو شدن است!

نوش جان!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 Replies to “دُشَمَلی پلو یا آجیل پلو”

    • عزیزم اتفاقا اینون زمانی پختم که همه چی خیلی ارزونتر از حالا بود البته در هر زمانی نسبت به خودش همه چی گرون بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*