توت فرنگی و پاپیون با خمیر فوندانت

تزئین کیک یکی از بخشهای مفرح شیرینی پزیست. این را تنها من نمی گویم بلکه همه می گویند، حتی وقتی تازه کار هستیم و خرابکاری می کنیم  باز هم از خراب کردن و درست کردن دوباره کرم های مختلف، شکوفه زدن و غیره ذالک  لذت می بریم. همه ی مردم از آنهاییکه علاقه به شیرینی ندارند تا شیرینی خور های قهار از نگاه کردن به یک کیک تزیین شده لذت می برند . کیک های تولد و عروسی هم که جای خود دارند ، هر چه زیباتر دلرباتر ! غرض از این مقدمه چینی این بود که یکی از گزینه های تزیین  با نتیجه کار تضمین شده ، فوندانت است حتی برای من تازه کار ! یعنی کارتان اگر نقص هم داشته باشد  نقص کار آنچنان نمایان نمی شود و این خیلی خوب است ! در پست قبلی طرز تهیه ی فوندانت مارشملو را گفتم امروز می خواهم روش پهن کردن خمیر فوندانت و درست کردن  چیزهای بسیار ساده مثل توت فرنگی و پاپیون را بگویم . من توت فرنگی و پاپیون را برای کیک تولد خواهر زاده ام به خاطر سادگی و آسان بودنش انتخاب کردم . برای  پهن کردن خمیر فوندانت پس از رنگ آمیزی خمیر، باید مقار فراوانی آرد نشاسته روی سطح کارمان بپاشیم و سپس خمیر را با وردنه باز کنیم ضخامت خمیر بستگی به کار شما دارد شما می توانید با ضخامت ۳ تا ۴ میلی متر پهن کنید.

درست کردن توت فرنگی:

بخشی ار فوندانت را به رنگ قرمز و بخش کوچک دیگر را به رنگ سبز می کنیم . کافیست شما یک خلا ل دندان را در رنگ مورد نظر فرو کرده و آنرا به آن قسمت از فوندانت سفید که جداکرده اید بزنید و بعد فوندانت را خوب ورز دهید تا رنگ به جان خمیر سفید برود .

 

درست کردن توت فرنگی بسیار آسان است. به اندازه ی یک فندق درشت از فوندانت قرمز برداشته و با دستانتان آنرا به صورت توت فرنگی شکل دهید . (مثل درست کردن اشک ) سپس فوندانت سبز را با ضخامت سه میلی متر پهن کرده و با کاتر های کوچک به شکل گل پنج پر یا ستاره و یا کریستالهای برف سر سبز توت فرنگی را برش بزنید.

بعد با یک خلال دندان لبه های آنرا دندانه دار کنید.

 

سپس قسمت سبز را روی قسمت قرمز سوار می کنیم

 

می توانید از تخم خرفه  برای دانه های سیاه روی میوه توت فرنگی استفاده کنید. پس از درست کردن توت فرنگی آنرا با خلال دندان روی کیک سوار کنید.

درست کردن پاپیون:

درست کردن پاپیون روشهای مختلفی داره این روشی که شما در عکس می بینید یکی ار ساده ترین روشهاست ( خطهای ایجاد شده که نشان دهنده چین های پاپیون است با خلال دندان کشیده شده است) توجه داشته باشید که برای چسباندن و مونتاژ قسمتهای مختلف  فوندانت  شما نیاز به آب دارید.

امیدوارم این آموزش ساده مورد توجه واقع شده باشد.

کامتان شیرین و ایامتان به کام!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

21 Replies to “توت فرنگی و پاپیون با خمیر فوندانت”

    • سلام اسراء جان ممنونم شما با چشای خوشگلتون نگاه می کنی به نظر من کار با فوندانت آسونتر از کار با خامه هستش

  1. سلام دوست جدید من…خیلی از سایتتون خوشم اومد…ممنون که اومدین به آشپزخونه من.من با افتخار شما رو لینک کردم….شما هم اگه دوست داشته باشین میتونین لینکم کنین و باز با نظراتتون خوشحالم کنین

    • سلام به شما نغمه خانم دست شما هم درد نکنه لطف کردی و نظر گذاشتی ممنونم به جرات می گم که خمیر فوندانت درست کردنش اصلا سخت نیست اما خوب سوار کردنش روی کیک و درست کردن عروسک یا چیزای فانتزی خوب وقت می گیره و حوصله می خواد در حد تیم ملی اما سرگرم کنندست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*