تهدیگ سیب زمینی با تزیین جعفری

تهدیگ یکی از محبوبترین قسمتهای پلوخوری می باشد. معمولا همه ما از بچه تا  بزرگ از حالت کرانچی تهدیگ خوشمان می آید و از خرد کردن  یک چیز ترد و شکننده زیر دندانهایمان لذت می بریم. خرچ خرچ کردنش هم آزارمان نمی دهد!  از تجربیات شخصی بنده و از گفت و شنود ها  این طور بر می آید که درست کردن تهدیگ های مختلف نشان دهنده ی سلیقه ی کدبانو ی خانه در امر شریف پختن است و در آوردن . چند سال پیش مشغول تماشای برنامه مارتا استوارت بودم که ایشان با مهارت کامل با یک برگ جعفری و برش های نازک سیب زمینی  چیپس های بسیار زیبایی درست کرد و از آن وقت تا حالا گه گاه لای دو ورق سیب زمینی یک برگ جعفری می گذارم و تهدیگ سیب زمینی قشنگی بدست می آید. شما می توانید از این ورقه های سیب زمینی برای دور چین خوراک ها نیز استفاده کنید.

مواد لازم :

سیب زمینی  به میزان لازم

برگ جعفری

طرز تهیه:

سیب زمینی را به صورت برشهای نازک حلقه حلقه می کنیم

حلقه های برش خورده سیب زمینی را نشویید زیرا به نشاسته بیرون آمده حاصل از برش نیاز داریم تا دو برش کاملا به هم بچسبند.

لای دو ورقه سیب زمینی یک برگ جعفری می گذاریم

اگر به عنوان تهدیگ استفاده می کنید می توانید آنها را به همین شکل کف قابلمه بچینید. و تهدیگ خوبی به این شکل خواهید داشت:

اگر دوست دارید از این روش برای دور چین و تزئین خوراکها و یا خورشتها استفاده کنید  می توانید آنها را سرخ کنید ولی یادتان باشد در این روش نیاز به روغن کافی و نسبتا زیادی خواهید داشت اما یکی از بهترین روشها  چیدن سیب زمینی ها روی یک سینی فر که از قبل آماده کرده اید می باشد ، در این روش باید پس از طلایی رنگ شدن یک رویه سیب زمینی، آنها را برگرداند تا رویه دیگر نیز طلایی شود .

به همین سادگی!

نوش جان و ایام به کام!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

15 Replies to “تهدیگ سیب زمینی با تزیین جعفری”

    • به به خانومی خوش برگشتی من هم سرم شلوغ بود و دو سه تا بیشتر پست جدید نزاشتم اتفاقا دو سه باری سر زدم بهت ولی انگار شما هم سرت شلوغ پلوغ بود انشالله که همش خیر بوده و یه چیز دیگه اتفاقا برات پیام هم گذاشتم!!!! ممنون که به اینجا سرزدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*